WARSZTATY / TURNUSY
A A A

Reguły Zdrowego Stylu Życia

Zdrowie przestało być rozumiane jako brak choroby, zaś do właściwego funkcjonowania nie wystarcza wyłącznie sprawność fizyczna, ale przede wszystkim niezbędny jest dobry stan psychiczny. Określenie Zdrowy Człowiek obejmuje kilka aspektów naszego funkcjonowania, w tym aspekt emocjonalny, umysłowy, społeczny i duchowy. Jesteśmy zdrowi, gdy nasze ogólne samopoczucie jest dobre i nic nam nie dolega. Bardzo ważna jest codzienna profilaktyka. Nasz stan zdrowia w ogromnym stopniu zależy od nas samych.

 

Zdrowy styl życia opiera się na 5 podstawowych zasadach, których przestrzeganie gwarantuje lepszą jakość życia i poprawę samopoczucia. Należą do nich:

  • Świadome odżywianie. Wiedza, jaka żywność jest dla mnie korzystna lub niekorzystna.
  • Wybieranie zdrowej żywności. Wiedza na temat żywności, świadomy wybór produktów o korzystnym wpływie na nasze zdrowie.
  • Zmiana nastawienia psychicznego. Rozumienie siebie i praca nas sobą, pozytywne nastawienie do siebie i świata.
  • Regularne ćwiczenia fizyczne, relaksacyjne oraz rehabilitacyjne. Prowadzą do poprawy stanu fizycznego, ale również redukują stres.
  • Dbanie o właściwą ilość snu. Sen pozwala odpocząć ciału i mózgowi zalewanemu zewsząd bodźcami, ale również innym narządom stale pracującym.

 

Zdrowy Styl Życia to długotrwały proces, który zaczyna się wewnątrz – od naszej decyzji i potrzeby zmiany swojego życia na lepsze. Warto się go podjąć i małymi krokami eliminować zachowania, które są dla Ciebie szkodliwe, aby zachować zdrowie i poczucie szczęścia.